פיסול סנטר

פיסול סנטר

כבר ביוון העתיקה אמני ציור ופיסול ידעו שליופי הפנים של אדם יש תלות ישירה בפרופורציות הגאומטריות של המצח, עצם הלחי, האף והסנטר. האף מסמן את קו האמצע של הפנים ואורכו האידאלי ממלא את השליש האמצעי של אורך הפנים אשר נמדד מקו השיער עד קו הסנטר. קיים יחס בין אורך פנים זה ובין רוחב הפנים אשר תחום בין עצמות הלחי והוא שווה ל 1.618. מספר זה תואר בספרו של אוקלידס, "יסודות", עוד לפני כ-2,300 שנים ובהמשך באיטליה הרנסאנסית כונה "הפרופורציה האלוהית" ע"י המתמטיקאי לוקה פאצ'ולי.

סנטר בולט או לחלופין נסוג מדגישים את האף. יתרה מזה, צורת הסנטר, כמו גם צורתן של שאר תווי הפנים יכולים לגלות את סודות אופיו של האדם. מחקרים חדשניים שנערכו בתחום הנוירו-אסתטיקה קובעים שהתהליך האבולוציוני הטביע במוח שלנו פרופורציות לסנטר האידאלי. כך למשל, רוחב של הסנטר תואם את רוחב הנחיריים.

אין מחקרים שבדקו האם שינוי בצורת הסנטר שינה לאנשים גם את אופיים אבל ניתן לומר בוודאות שאפילו עיצוב מינורי של הסנטר יכול לשנות את פניו של אדם עד כלא להכירו. לכן, להגעת שלמות המראה הרופא יכול להציע פיסול סנטר בשילוב לפיסול אף או אחר.

עד לעשור האחרון רק הניתוח הפלסטי נתן פתרון להשלמת הצורה של הסנטר עם צלקת זעירה מתחתיו. כיום פיתוחים של שיטות לא ניתוחיות מפחיתות את החשש מניתוח בהרדמה כללית ורבים מבקרים את מרפאות הרפואה האסתטית להגשים חלומם להראות מושלם. בעשור האחרון עיצוב הסנטר, פיסול עצם הלחי, עיצוב קו הלסת ופיסול האף הינם הפרוצדורות הפופולריות ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית.

אומנות היצירה, אומנות הידיים, דייקנות והתאמה מלאה לתמונת ההדגמה הממוחשבת (סימולציה) –  הם הבסיס לשביעות הרצון הגבוהה בקרב מטופלנו.

שאלות נפוצות:

מתי התוצאות נראות לעין ?

זמן החלמה הנדרש ?

כמה זמן התוצאה נשמרת ?

מה אם לא ממשיכים לטיפולים נוספים ?

מהם הסיבוכים והסיכונים האפשריים ?

 

מתי התוצאות נראות לעין ?

תוצאות ראשוניות נראות לעין – התוצאות הראשונות נראות מיד אך עדיין לא נתן להתרשם ממראה סופי עקב תופעות לוואי אפשריות כמו: נפיחויות, אדמומיות, שתפי דם ועוד.

תוצאה סופית נראית לעין – 7-14 ימים אחרי סיום הטיפול

זמן החלמה הנדרש ?

זמן החלמה קצר – 3-5 ימים. מידי פעם עלולים להופיע כתמי שתפי דם, במידה ויתרחשו הם ייעלמו במהלך שבוע-שבועיים, כמובן שהתהליך ההעלמות אינדיבידואלי. כעיקרון, ניתן לחזור לעבודה מיד לאחר הטיפול אך יש לקחת בחשבון את התופעות שצוינו לעיל.

כמה זמן התוצאה נשמרת ?

משך זמן שתוצאות הטיפול נשמרות – עד 9-12 חודשים או יותר לפי מצבו ההתחלתי של העור והיסטוריית הטיפולים (אם מדובר בטיפול ראשון או אם נעשו בעבר טיפולים ומשך התקופה בין הטיפולים).

מה אם לא ממשיכים לטיפולים נוספים ?

במידה ולא מתחזקים את תוצאות הטיפול עם טיפולים תקופתיים לפי המלצה, המצב חוזר למצב ההתחלתי, כמובן עם שינוי התבגרות הטבעית.

מהם הסיבוכים והסיכונים האפשריים ?

כאב, נפיחות, אי-נוחות, עקצוץ ושטפי דם. לאחר ההזרקה עלולה להופיע נפיחות ותגובת רגישות יתר. תופעות אילו חולפות מעצמן תוך מספר שבועות.

כמו כן,  קיימים סיבוכים נדירים אפשריים לרבות: זיהום באזור המוזרק, אסימטריה בין שני צדי הפנים, שינוי צבע (התכהות או התבהרות) קבוע או זמני בעור, הופעת גושים שבדרך כלל נעלמים לאחר זמן אולם עלולים להיות קבועים, התפתחות של תגובה אלרגית בדרגות שונות לחומר המוזרק או לחומר ההרדמה המקומית.

צרו קשר לפרטים נוספים

    טיפולי חומצה היאלורונית

    האומנות שברפואה האסתטית

    קליניקה ראשית – תל אביב, רמת החייל: רח' הברזל 11, טלפון: 054-5724883

    Start typing and press Enter to search