מילוי קמטים

מילוי קמטים

החיים שלנו מעניינים וצבעוניים יותר מתמיד – אנו כל רגע נחשפים לעולמות חדשות שלמות עם זה בעולם האמתי או בעולם הווירטואלי שמספק לנו מלא חוויות, מלא רגשות ומוטיבציה ורצון שכך הימשך עד אין קץ. ובהחלט בעדן שלנו יותר מתמיד בולטת מלחמתנו נגד הזמן – מאחד עם קידום הרפואה תנעים סוציו-אקונומים אנחנו הצלחנו לאריך את חיינו כמעט פי שתיים, ומידך עם הגילי הבוגרים אנו נאלצים להתמודד נגד חבילת התסמינים של התבגרות. לכן, הנושא אנטי-אייג'ינג כיום אקטואלי בסדר עדיפות הראשונה בכל תחומי הרפואה באופן כללי וברפואה האסתטית בפרט.

מראה החיצוני של האדם תמיד היצג את מעמדתו בחברה אך בעידן שלנו הדאגה על הראות מקבלת מישורים נוספים – מחד גדילתה של האוכלוסייה המבוגרת ומאידך הישגים טכנולוגים ורפואיים מהותיים בתחום הקוסמטיקה ורפואה האסתטית ופלסטית (ביכולת לשפר את הראות שלנו), הם הדחף העיקרי לקידום המדעי הטיפוח ובריאות העור.

כל אחד באופן אינדיבידואלי אך במוקדם או במאוחר, ע"פ נתונים גנטיים וחשיפה לגורמים סביבתיים המזיקים – כמו חשיפה לשמש, עישון, תזונה לא נכונה, פעילות גופנית פחותה, שינה לא מספיקה ועוד, כמעט כל אחד מאתנו מתמודד עם קמטים. באופן כללי, המנגנון העיקרי ליצירת הקמטים הוא דילול שומן תת עורי במהלך ההתבגרות. ביחד עם זאת, לאור איבוד הקולגן, אלסטין ועוד חומרים בעור והמבנים התומכים תת עוריים בפנים כגון גידיים, כמו כן, ניוון השרירים ועצמות, בהשפעת הגרביטציה גורמים נדידה יחסית של השומן, שרירים ועור קלפי מטה.

על בסיס המנגנוני ההיווצרות מבדילים בין שתי קבוצות הקמטים בפנים: קמטי הבעה וקמטי השמש.

קמטי הבעה כפי שהאינטואיציה גם מכוונת, הם קמטים שנובעים בגין פעילות השרירי הבעה ולכן מצואיים במקומות מסוימים בפנים וקיומם מכתיבים הבעה אופיינית. קמטי הבעה הם: קמטים במצח, קמטים בין הגבות, קמטים בצידי העניים וסביב העניים, קמט נזולביאלי (קמט אף-שפתי), קמטים "מריונט" (קמטים בצדי הפה ומטה), קמטים סביב הפה (קמטי העישון), קמט הנחי מעל הסנטר.

קמטי השמש הם קמטים קטנים יותר יכולים להופיע באיזורי הפנים והגוף החשופים לשמש. לציין, השמש גורמת גם להיווצרותם והתעמקותם של קמטי ההבעה כי כשאנו חשופים לשמש ללא אמצעי הגנה מתאימה יש לנו הבעה אופיינית – עניים כמעת סגורות, גבות סגורות והשפתיים מתוחות לצדדים שגם משמש לטובת סגירת העניים ע"י הרמת הלחיים; הבעה שכזו חוזרת גורמת היווצרות הקמטים בין הגבות, קמטים סביב ובצדי העניים, קמטים נזולביאלים (קמטים אף-שפתיים), ולעיטים גם קמטי "המריונט".

קמטים הם אחת הבעיות האסתטיות השכיחות ביותר בקרב המטופלים ולזה קיימת סיבה אובייקטיבית – קמטים הם בעיה כללית של העור וחלקם מופעים כבר בגיל צעיר ומשפיעים על תפיסתנו את עצמנו.

כיום קיים ארסנל גדול ומועיל למניעה וטיפול של קמטים וכאן הנוסחה הנכונה לפתרון הבעיה:

 1. ביקורים עקביים במכונים הקוסמטיים המוסמכים כבר מגיל צעיר עם שימוש במוצרי קוסמטיקה איכותיים ביותר ללא פשרות בטח ובטח ישבחו את מרקם העור וימנעו את הופעתם של תסמיני התבגרות.
 2. רפואה האסתטית ע"י טיפולי ביורוויטליזציה (החייאת עור), מזותרפיה, החדרת מזו- חוטים נותנת מענה יעיל ביותר לשימור עור בריא וצעיר. גם כן, הטיפולים מומלצים כבר מגיל 30-35 באופן אינדיבידואלי.
 3. טיפול קמטים במצבים המוזנחים דורש גישה משולבת של שיטות הטיפול הקיימות:
 • מילוי קמטים באמצעות החומרי המילוי טבעיים כמו חומצה היאלורונית
 • העלמת הקמטים בהזרקת הבוטוקס / דיספורט (בוטוליניום טוקסין)
 • מיצוק והצערת עור בהשתלת מזו- חוטים
 • מתיחת העור והרמת פנים באמצעות חוטים (חוטים משוננים, חוטי אפטוס, חוטי סילואט, חוטים עם מקרו- קוגים)
 • טיפולי פילינג רפואי עמוק
 • טכנולוגיית לייזר, גליי רדיו או טכנולוגיית העברת האנרגית החום מתקדם

ניתוח מתיחת עור למצבים קיצוניים אך עם השנים לאור ההתפתחות של רפואה האסתטית ועלית המודעות על יעילותן של הפתרונות שרפואה האסתטית מציע, שימוש בסכין ניתוח הולכת ודועכת.

קצת סטטיסטיקה עולמית – ע"פ נתונים של האיגוד האמריקאי של כירורגיה פלסטית (American Society of Plastic SurgeonsASPS):

הפופולריות של הטיפולים האסתטיים ללא ניתוח ממשיכה לעלות לעומת הטיפולים ניתוחיים גם ב 2016

* ניתוח מתיחת פנים הינו אחד הניתוחים פלסטיים המבוקשים ביותר ועומד במקום החמישי עם יותר מ 131000 ניתוחים ב 2016 לעומת יותר מ 125000 ניתוחים ב 2015.

יותר מ 7000000 טיפולי בוטוקס בוצעו להעלמת הקמטים במצח ובין הגבות ב 2016 לעומת יותר מ 6.5 מיליון פרוצדורות ב 2015 – עליה ב 4%. בנוסף, יותר מ 2.6 טיפולים בוצעו למילוי קמטים ע"י חומרי מילוי ב 2016 עם עליה של 2%, לעומת 2.4 מיליון פרוצדורות ב 2015.

צרו קשר לפרטים נוספים

  טיפולי חומצה היאלורונית

  האומנות שברפואה האסתטית

  קליניקה ראשית – תל אביב, רמת החייל: רח' הברזל 11, טלפון: 054-5724883

  Start typing and press Enter to search