פיסול ועיצוב פנים  

טיפולי חומצה היאלורונית

פיסול פנים ע"י הזרקת החומצה היאלורונית  

חומצות היאלורוניות הינן חומר הקסם שפתח עידן חדש ברפואה האסתטית. התכונות הייחודיות של החומצה ההיאלורונית איפשרו נגישות בכל נושא אסתטיקת הפנים והפכו אותה לפופולארית בקרב נשים וגברים כאחד בטווח רחב של גילאים (מגיל 20 ומעלה).

מהן למעשה התכונות הייחודיות של החומצה ההיאלורונית ?

 1. החומצה ההיאלורונית הינה חומר טבעי שקיים בגוף האדם אך ככל שחולפות השנים היא הולכת ופוחתת, הטיפול ממלא למעשה את החוסר שנוצר עם השנים.
 2. כל מולקולה אחת של חומצה היאלורונית מושכת סביבה מים (H2O) כ – פי 1000 ממשקלה וזה נותן לעור לחות שמתבטאת במראה רענן וזוהר.
 3. טיפולים בחומצה היאלורונית לעומת שיטות אחרות הקודמות לה (לדוגמא סיליקון) הפיכים הן מידית והן בטווח הארוך מכוון שקיים חומר נוגד לה המאפשר את נטרולה בכל נקודת זמן רצויה. יתר על כן, אחת התכונות הבולטות שלה היא היכולת שלה להיספג במלואה והמצב חוזר לקדמותו בחלוף הזמן. המצוין לעיל מאפשר התאמה לשינויים הטבעיים שבכל זאת מתרחשים עם הזמן, וכל טיפול נוסף מאפשר "התחלה חדשה".
 4. החומצה ההיאלורונית מיוצרת במצבי סמיכות שונים (דלילה וסמיכה יותר), תכונה שמאפשרת התאמת טיפול לצרכים השונים:
 • חומצות היאלורוניות דלילות למילוי קמטים עדינים וקמטוטים.
 • חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה למילוי קמטים בינוניים עד עמוקים.
 • חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה במיוחד למילוי קמטים עמוקים.
 • חומצות היאלורונית בסמיכות גבוהה במיוחד להוספת נפח לפנים, עיצוב הלחיים, הסנטר וקו הלסת.
 • חומצות היאלורוניות המתאימות לעיצוב, הדגשה ומילוי שפתיים.

עובדות אלו נותנות מענה הולם לכל אתגר באסתטיקת הפנים.

בהתאם לכל הנאמר לעיל, הטיפול בעזרת ההזרקה של החומצה ההיאלורונית מחד מהווה תחליף  לניתוחים ומאידך פשטות השיטה עם אפשרות ההתאמה לצרכים בכל מצב נתון עשה אותה זמינה לכל.

שאלות נפוצות:

אילו טיפולים ניתן לעשות באמצעות החומצה ההיאלורונית ?

מתי התוצאות נראות לעין ?

זמן החלמה הנדרש ?

כמה זמן התוצאה נשמרת ?

מה אם לא ממשיכים לטיפולים נוספים ?

מהם הסיבוכים והסיכונים האפשריים ?

 

אילו טיפולים ניתן לעשות באמצעות החומצה ההיאלורונית ?

 • למילוי קמטים עדינים וקמטוטים, קמטים בינוניים ועמוקים.
 • עיצוב, הדגשה ומילוי שפתיים ואזור הפילטרום (קשת קופידון).
 • הוספת נפח לפנים, פיסול הלחיים, פיסול סנטר ופיסול קו הלסת וכמו כן, פיסול האף.

מתי התוצאות נראות לעין ?

תוצאות ראשוניות נראות לעין – התוצאות הראשונות נראות מיד אך עדיין לא נתן להתרשם ממראה סופי עקב תופעות לוואי אפשריות כמו: נפיחויות, אדמומיות, שתפי דם ועוד.

תוצאה סופית נראית לעין – 7-14 ימים אחרי סיום הטיפול

זמן החלמה הנדרש ?

זמן החלמה קצר – 3-5 ימים. מידי פעם עלולים להופיע כתמי שתפי דם, במידה ויתרחשו הם ייעלמו במהלך שבוע-שבועיים, כמובן שהתהליך ההעלמות אינדיבידואלי. כעיקרון, ניתן לחזור לעבודה מיד לאחר הטיפול אך יש לקחת בחשבון את התופעות שצוינו לעיל.

כמה זמן התוצאה נשמרת ?

משך זמן שתוצאות הטיפול נשמרות – עד 9-12 חודשים או יותר לפי מצבו ההתחלתי של העור והיסטוריית הטיפולים (אם מדובר בטיפול ראשון או אם נעשו בעבר טיפולים ומשך התקופה בין הטיפולים).

מה אם לא ממשיכים לטיפולים נוספים ?

במידה ולא מתחזקים את תוצאות הטיפול עם טיפולים תקופתיים לפי המלצה, המצב חוזר למצב ההתחלתי, כמובן עם שינויי ההתבגרות הטבעיים. אומנם יש לציין, שהטיפולים משפרים איכות העור ע"י הפעלה והאצת המנגנונים הפנימיים של יצור הקולגן ועוד ולכן העור עדיין ייראה צעיר יותר בהשוואה לעור שלא מטופל בכלל.

מהם הסיבוכים והסיכונים האפשריים ?

כאב, שטפי דם, נפיחות, אי-נוחות, עקצוץ ושטפי דם. לאחר ההזרקה עלולה להופיע נפיחות ותגובת רגישות יתר. תופעות אילו חולפות מעצמן תוך מספר שבועות.

כמו כן,  קיימים סיבוכים נדירים אפשריים לרבות: זיהום באזור המוזרק, שינוי בצורת הלחי, משיכה של השפה למטה, אסימטריה בין שני צדי הפנים, אסימטריה בין צדי הגוף, שינוי צבע (התכהות או התבהרות) קבוע או זמני בעור, הופעת גושים שבדרך כלל נעלמים לאחר זמן אולם עלולים להיות קבועים, התפתחות של תגובה אלרגית בדרגות שונות לחומר המוזרק או לחומר ההרדמה המקומית.

צרו קשר לפרטים נוספים

  טיפולי חומצה היאלורונית

  האומנות שברפואה האסתטית

  קליניקה ראשית – תל אביב, רמת החייל: רח' הברזל 11, טלפון: 054-5724883

  Start typing and press Enter to search