מיצוק והצערת העור

הרמה ומתיחת העור הפנים
אנו נולדים עם עור מדהים – מתוח, חלק, אלסטי, לח, זוהר, פשוט נעים למראה ולנגיעה – והסיבה לזה היא העובדה שהעור של התינוק מכיל סוג אחר של קולגן בפרט קולגן III לעומת קולגן I שרובו מצוי בעור המבוגר, כמו כן, עור התינוק מכיל המון אלסטין וחומצה היאלורונית אשר פוחתים במהלך ההתבגרות.   התפקיד הראשי של העור הינו להגן על איברים פנימים של הגוף מגורמים מזיקים חיצוניים, משפיעים עליו גורמים רבים כמו: קרני שמש, טמפרטורה קיצונית – חום או קור, עישון, תזונה לא נכונה, פעילות גופנית פחותה, שינה לא מספקת ועוד.
לכן, באופן אינדיבידואלי, לפי נתונים גנטיים ואופי החיים העור מאבד את השומן, קולגן, אלסטין, חומצה היאלורונית ועוד חומרים.
האלסטין אחראי על אלסטיות העור, הקולגן משמש כשלד לעור ומולקולות של חומצה היאלורונית על משיכת המים סביבו וכך שומרת על לחות ונפחי עור ועם איבודם במהלך השנים התכונות החיוניות של העור פוחתות ומופיעים תסמינים ראשוניים של התבגרות.
יחד עם זאת, במהלך ההתבגרות המבנים התומכים התת עוריים בפנים משתנים כגון – אלסטיות הגידיים יורדת, מסת השומן התת עורי ומבני שומן אנטומים פוחתים, השרירים מתנוונים ונחלשים, עצמות נסוגות.
כתוצאה של מכלול השינויים בעור הפנים ובאיברים התומכים תחתיו, השפעתו של כוח הגרביטציה מתעצמת עם תמונה של נדידה יחסית של השומן, שרירים ועור קלפי מטה – וכך נוצרות פנים נפולות.
סימני התבגרות הגרביטציונית מקנה לפנים מראה מבוגר, עצוב ומאוכזב. הסימנים הראשונים של התבגרות הגרביטציונית מופעים כבר בגיל צעיר, 35-40, דרך הופעתן של קמטים נזו-לביאלים (קמטים אף-שפתיים) אשר נוצרים עקב דילול שומן הלחי (buccal fat pad) ונדידתו כלפי מטה. עד לאחרונה הפתרון היחיד לטיפול נפילת פנים היה ניתוח להרמה ומתיחת הפנים (פייס ליפטינג).
כיום עם התפתחות טכנולוגיות חדשניות ב רפואה האסתטית קיימות מגוון שיטות טיפוליות להרמה ומתיחת פנים ללא ניתוח. מתיחה והרמת הפנים ללא ניתוח טיפול פשוט למטופל עם זמן החלמה וסיכויים לסיבוכים אפסיים. לכן, טיפולי הרמה ומתיחת פנים ללא ניתוח צוברים תאוצה עם יחס סטטיסטי אדיר בהשוואה לטיפולים ניתוחיים. בהתאמה אינדיבידואלית בשילוב של שיטות טיפוליות ניתן להשיג תוצאות מרחיקות לכת של הרמה ומתיחת פנים עם החזרתו של מראה רענן, צעיר, מלא אושר ואופטימיות. שיטות הטיפול להרמה מתיחת הפנים הן:

 1. הרמה ומתיחת הפנים באמצעות מילוי ופיסול בהזרקת החומצה היאלורונית
 2. הרמה ומתיחת הפנים באמצעות החוטיםחוטי אפטוס או חוטי סילואט
 3. הזרקת הבוטוליניום טוקסין בוטוקס / דיספורט

בעשור האחרון לאחר הישגים ננו-טכנולוגיים מהפכניים עם כניסתם לשימוש של החוטים משוננים, חוטים עם זיזים או קוגים, כמו חוטי אפטוס (APTOS® threads. Uni-directional barbed threads), או חוטי סילואט (Barbed Cog 3d Silhouette Thread), הקונצפט הטיפולי של הרמת פנים השתנה וברוב המכריע של המקרים הטיפולים זעיר פולשניים הדיחו סכין ניתוח. פני השטח המשונן של חוטי האפטוס (APTOS® threads) וחוטי סילואט (3d Silhouette (Thread,  הינו הגורם לאחיזה של הרקמה התת עורית אשר מאפשר את אפקט ההרמה והמתיחה של העור תוך כדי משיכתו של החוט. זה בעצם הפלא שהפך את חוטי אפטוס וחוטי סילואט לתחליף מועדף לניתוחים של הרמה ומתיחת העור. בקליניקה של ד"ר משה שמש תהנו מדיוק ברזולוציות גבוהות ביותר שמקורם מחד במיומנותו המיוחדת של ד"ר משה שמש בכירורגיה זעירה כמו נוירוכירורגיה (ניתוחי מוח) ומאידך ביכולתו האומנותית בציור ופיסול. ד"ר משה שמש הינו בין האחדים בארץ עם אישורים לשימוש בחוטים מיוחדים שתוצאתם מקבילות לתוצאות הניתוח. מתיחה והצערת העור באמצעות חוטי אפטוס – דר' משה שמש

             הרמה, מתיחה והצערת העור הפנים וצוואר באמצעות חוטי אפטוס – דר' משה שמש

שאלות נפוצות:

למי מתאים הטיפול ? אז למה דווקא חוטי APTOS ? כמה זמן אורך הטיפול ? כמה זמן החלמה ? מתי התוצאות נראית לעין ? כמה זמן התוצאה מחזיקה? מה קורה אם לא ממשיכים תחזוקה לאחר הטיפול ?   למי מתאים הטיפול? ההרמה ומתיחת פנים באמצעות החוטים – חוטי אפטוס, חוטי סילואט, היא פתרון מושלם לעיצוב הגוף שהבעיה היא ברפיון ונפילת העור עקב תהליכים פיזיולוגים המתרחשים כחלק בלתי נפרד ממצבים שונים. לכן הטיפול מתאים כאחד,

 • לצעירות במקרים של פנים נופלות מסיבות גנטיות או לאחר ההרזייה
 • למבוגרות – עקב איבוד הנפח והאלסטיות של העור בגין תהליכים פיזיולוגים של ההתבגרות
 • לפציינטים עם עיוות הפנים מסיבות שונות – לאחר אירוע מוחי (CVA), לאחר קביעות, לאחר אירוע חבלתי או אחר, שברצונם לשחזר סימטריה של הפנים.

  אז למה דווקא חוטי אפטוס או סילואט ? הייחודיות בחוטי APTOS  באה לידי ביטוי ב:

 1. הרכב החומרים של החוט –פוליפרופילן, קפרולק וחומצה לקטית – משמש מזה עשרות שנים את תחום הכירורגיה ככלל כחוטי תפירה חזקים במיוחד, ללא כל דווח על תגובה אלרגית או סיבוך אחר. יתר על כן, החומצה הלקטית הינה חומר טבעי שמצוי בגופנו כחלק מתהליך המטבוליזם; והשימוש בה לצורכי טיפולי אנטי-אייג'נג של העור ככלל וכחלק המרכיב את חוטי אפטוס (APTOS) בפרט, מיועד להמריץ את חידושו ומיצוקו הטבעי של העור. מתוך כך, חוטי APTOSמאטים את תהליך ההזדקנות שבאופן מעשי גורם להתמשכות אפקט הטיפול גם לאחר שהחוטים נספגו.
 2. חדשנות הננו-טכנולוגיה אפשרה בעידן המודרני לייצר את חוטי ה APTOS  שהייחודיות בהם היא שחוטים אלה חלקים בתחילה והופכים בצורתם למבנה משונן; מבנה זה של החוטים יוצר מתיחה והרמה אבסולוטית של העור ללא צורך בהליך ניתוחי. פני השטח המשונן של חוטי האפטוס (APTOS) הנו הגורם לאחיזה של הרקמה התת עורית אשר מאפשר את אפקט ההרמה והמתיחה של העור תוך כדי משיכתו של החוט. זה בעצם הפלא שהפך את חוטי אפטוס לתחליף מועדף לניתוחים של הרמה ומתיחת העור.
 3. פיתוח נוסף של טכנולוגיית  APTOS מאפשר לראשונה בתולדות הרפואה האסתטית שמירה על הבעת פנים ומימיקה טבעית ללא מבט "מסכה" הידוע לאחר הטיפולים האסתטיים.
 4. היתרון המובהק בטיפול חוטי אפטוס (APTOS) שתוצאותיו ממושכות יחסית (1-2 שנים) מחד, אך מאידך עקב העובדה שהטיפול אינו קבוע ניתנת הזדמנות התאמה ע"י טיפול נוסף לשינוים טבעיים של העור כחלק בלתי נפרד של תהליך האייג'ינג שמתרחש ברבות השנים. לעומת זאת, בניתוחים או טיפולים אחרים עם שתלים קבועים שתוצאותיהן גם טובות ומשביעות רצון בתחילה, הנראות של המטופל פחות עונה על הציפיות עם התבגרות לאור רפיון, דקיקות העור והחלשות השרירים. לכן קיימת הכרחיות מסוימת בהתערבות נוספת כלשהי שהינה בעייתית יותר עד בלתי ניתנת ליישום בגין הצלקות והשתלים הקיימים. עם זאת, בטיפול עם חוטי אפטוס המשך התחזוקה האסתטית נתון לשיקול המטופל ובמידה והמטופל לא מעוניין בטיפולים נוספים השיפור במראה עדיין ייראה לעין ותהליך ההתבגרות הטבעי יימשך מנקודה זו ואילך.
 5. החוטים הללו מהווים תחליף לניתוח שהינו פולשני, ארוך ואף דורש זמן החלמה. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית עובדה זו הופכת את הטיפול לנטול כאב.

כמה זמן אורך הטיפול של מתיחת פנים ללא ניתוח   ? ראשית, יש לציין שאנו לא נוהגים להקציב זמן מסוים למטופל ממניעים של מתן תשומת לב מרבית ושימת דגש על ביצוע פרפקציונסטי אך ניתן לומר כי אורך זמן הטיפול אינדיבידואלי ותלוי בסוג הטיפול ובצרכים הספציפיים של המטופל ואפשר להגדיר כי הטיפולים בקליניקה, רובם ככולם, אורכים עד שעה.   כמה זמן החלמה לאחר הטיפול להרמת פנים ללא ניתוח ? בטיפול הרמה ומתיחת פנים באמצעות החוטים – חוטי אפטוס, חוטי סילואט זמן ההחלמה קצר וניתן לשוב ליום פעילות שוטף לאחר זמן מנוחה של כחצי שעה – שעה, אך אין מן הנמנע כי יהיו שטפי דם ונפיחויות, אסימטרית הפנים, עוות פני העור (כפלים עקב עודפי העור לאחר המתיחה) באזור הטיפול. תופעות הלוואי הללו נעלמות כליל לאחר שבוע עד 3 שבועות.   מתי התוצאות נראית לעין לאחר מתיחת פנים ללא ניתוח ? התוצאה של הטיפול מתיחת פנים באמצעות החוטים נראית לעין באופן מידי אך עקב נפיחות הרקמות בשלב זה השינוי הצפוי והתוצאה הסופית יתבטאו כי 3 שבועות – חודש וחצי לאחר הטיפול ללא כל סימנים או צלקות.   כמה זמן התוצאה מחזיקה? התוצאה תמשך לפי סוג החוט, כלומר חוטי ®АPTOS surgical מאפשרים תוצאות ממושכות של 4-5 שנים תלוי בגיל והאיבר המטופל, לעומת זאת חוטי ®APTOS Light Lift נספגים לאחר שנה ולכן לאחר פרק זמן של 1.5-2 שנים יש צורך בחידוש הטיפול. חוטי סילואט אינם סדרה כירורגית ולכן התוצאות של הטיפול באמצעותם ישמר למשך כ 1.5-2 שנים. בחירת סוג החוט תיעשה בהתאם לצרכים האישיים של המטופל.   מה קורה אם לא ממשיכים תחזוקה לאחר הטיפול  ? במידה ולא ממשיכים בטיפולי החזקה, לאחר זמן מה המצב חוזר לקדמותו אך עקב החייאת התהליכים  המטבוליים לאור החדרת החומרים הביואקטיבים, עדיין מראה העור טוב יותר מהמצב הבסיסי שהיה בתחילת הטיפולים.

צרו קשר לפרטים נוספים

  טיפולי הצערת העור

  טיפולי חוטים

  האומנות שברפואה האסתטית

  קליניקה ראשית – תל אביב, רמת החייל: רח' הברזל 11, קומה 3

  Start typing and press Enter to search