מזותרפיה

מזותרפיה
בין השנים 1948-52 רופא צרפתי מישל פיסטור העביר סדרת ניסויים לצורך בדיקת שיטת טיפול עם הזרקת פרוקאין (Procain – המשמש כחומר הרדמה מקומי,( ישירות לאזור מטרת הטיפול, מתוך מחשבה שמינונים קטנים של תרופות יכולים להשפיע טוב יותר במידה ומזריקים אותן ישירות באזור המטרה. את שיטת הטיפול החדשנית הזו כינה ד"ר פסטור "מזותרפיה –כי לשיטתו, תרומתה של שכבת העור המזודרם (Mesoderm שכבה אמצעית בעור – (מכריעה בהשפעתה של התרופה. ב 1987 האקדמיה לרפואה של צרפת הכירה במזותרפיה  כשיטת טיפול ברפואה הקונבנציונלית. בהמשך מזותרפיה התפתחה כשיטת טיפול ברפואה  האסתטית.   כיום מזותרפיה הינה אחת משיטות הטיפול המרכזיות ברפואה האסתטית, פותחו חומרים ביואקטיבים שונים לטיפול בבעיות עור שונות. באמצעות שיטת המזותרפיה ניתן לטפל:

 1. מניעת הזדקנות העור
 2. חידוש ומיצוק העור
 3. העלמת קמטוטים קטנים ומתיחת העור (בכל הפנים ובפרט סביב העניים, צוואר, מחשוף ועוד)
 4. בצלקות וחטטים של פוסט אקנה
 5. פיגמנטציות (כתמים) מסוגים שונים
 6. הבהרת העור
 7. המסת שומן באזורים שונים בגוף (סנטר כפול, בטן, במותניים, זרועות ידיים, ירכיים ועוד)
 8. נשירת שיער
 9. צלוליט
 10. ועוד

מזותרפיה הינה שיטת טיפול פשוטה ויעילה – הזרקות שטחיות אל תוך העור באזור המטופל של תרכובת חומרים ביואקטיבים, כמו חומצה היאלורונית, חומצות אמינו אחרות, וויטמינים, מינרלים ועוד.  עם זאת, קיימות שיטות הזרקת מזותרפיה שונות: נקודות-נקודות (Point by point), נפאג' (Nappage), אפידרמלי, פפולו (Papule, Epidermic). בקליניקה של ד"ר משה שמש תהנו מתוצאות מעולות של טיפולי מזותרפיה, מקצועיות וניסיון רב עם שילוב טכניקות שונות של מזותרפיה; כמובן, תרומתם של החומרים הכי מתקדמים מהחברות המובילות בעולם בלתי מבוטלים בהצלחתנו.   שאלות נפוצות: מהו הליך הטיפול של מזותרפיה ? מה הבדל בין מזותרפיה אצל קוסמטיקאית ומזותרפיה אצל הרופא ? האם מהלך הטיפול מזותרפיה כרוך בכאב ? למי מתאים טיפול מזותרפיה ? באילו אזורים מומלץ לעשות מזותרפיה ? מהן תוצאות טיפול מזותרפיה ? כמה זמן תוצאות טיפול מזותרפיה נשמרות ? האם צריך לחזור על טיפולי מזותרפיה ? האם קיימים סיכונים וסיבוכים לטיפול מזותרפיה ? למה בכלל טיפול מזותרפיה האם מומלץ שילוב של מזותרפיה עם טיפולים אסתטיים אחרים ?   מהו הליך טיפול של מזותרפיה ? באופן כללי, הליך הטיפול מזותרפיה פשוט מאוד ולא כרוך בהכנות או זמני החלמה מיוחדים. משך הזמן של טיפול מזותרפיה תלוי בייעוד הטיפול הקונקרטי ונע בין 10-40 דקות. לעיתים מומלץ לעשות סדרה בת שלוש טיפולים לפחות בתדירות של בין שבוע-3 שבועות, אך כבר אחרי טיפול אחד בלבד יהיה שיפור משמעותי בבעיה המטופלת. מה הבדל בין מזותרפיה אצל קוסמטיקאית ומזותרפיה אצל הרופא ? בארסנל של קוסמטיקאיות מזותרפיה כבר קיימת זמן רב לטיפול שיפור איכות מרקם העור והטיפול בעיקרו מבוסס על סגולה של פציעת העור כסטימולציה של מנגנוני מטבוליזם להתחדשות העור.  מעניין, שכבר בסין העתיקה מצאו קשר בין פציעת העור ושיפור מרקמו. מזותרפיה אצל קוסמטיקאית פועלת על שכבות עור מאד שטחיות לעומת מזותרפיה רפואית שבה הרופא מזריק את החומרים הביואקטיבים ישירות אל תוך השכבות השונות של העור לפי הצורך והמטרה. בנוסף, כפי שציינו מזותרפיה רפואית מיועדת לטיפול של מגוון רחב של בעיות עור שבהן מזותרפיה קוסמטיקאית לא נותנת מענה. האם מהלך טיפול המזותרפיה כרוך בכאב ? טיפול המזותרפיה מתבצע תחת הרדמה מקומית ע"י משחה מאלחשת ולכן לא כרוך בכאבים. לציין, יש מטופלים אשר מוותרים על אלחוש ומבצעים טיפול בלעדיו. למי מתאים טיפול מזותרפיה ? הטיפול מזותרפיה מתאים לנשים וגברים כאחד. גיל התחלת טיפולי המזותרפיה לשימור עור בריא ומיצוקו הנו מאוד אינדיבידואלי אך באופן כללי מומלץ לעשותו מגיל 30-35 ומעלה. בגילאים המוקדמים משמעות טיפול המזותרפיה בעיקר מניעתי ובגילאים מאוחרים יותר הטיפול מכוון לשיקום העור ושימורו. בנוסף, מזותרפיה מטפלת במגוון רחב של בעיות עור:

 1. בצלקות וחטטים של פוסט אקנה
 2. פיגמנטציות (כתמים) מסוגים שונים
 3. הבהרת העור
 4. המסת שומן באזורים שונים בגוף (סנטר כפול, בטן, במותניים, זרועות ידיים, ירכיים ועוד)
 5. נשירת שיער
 6. צלוליט

באילו אזורים מומלץ לעשות מזותרפיה ? טיפול מזותרפיה חיוני באזורים השונים בגוף –פנים, צוואר, מחשוף, חזה ועוד. מהן תוצאות טיפול המזותרפיה ? מזותרפיה היא כלי טיפול מרכזי לבעיות עור שונות עם תוצאות מרחיקות לכת ומבוססת על ניסיון רב שנים בכל העולם. כמה זמן התוצאות של טיפול מזותרפיה נשמרות ? תלוי מאד באיזה בעיה מדובר .מזותרפיה למיצוק העור למשל, כדאי לבצע פעם  בשנה לשמירה וחיזוק התוצאות. עם זאת, תוצאות טיפול המסת שומן תמידיות. פרטים על כל בעיה ובעיה התקבלו ביעוץ עם הרופא. האם צריך לחזור על טיפולי מזותרפיה ? מזותרפיה למיצוק העור למשל, כדאי לבצע פעם  בשנה לשמירה וחיזוק התוצאות. עם זאת, תוצאות הטיפול להמסת שומן תמידיות. פרטים על כל בעיה ובעיה התקבלו ביעוץ עם הרופא. האם קיימים סיכונים וסיבוכים לטיפול מזותרפיה ? אין סיכונים כלל בטיפול מזותרפיה. יתכנו תופעות לוואי מידיות: אדמומיות, פפולות (בליטות קטנות על פני העור), עקצוצים, שתפי הדם. רוב תופעות הלוואי הללו נעלמות במהלך יום -יומיים. כמובן, בתנאים פחות סטריליים יש סיכון לזיהום באזור הטיפול במזותרפיה. ולכן מומלץ לבחון את מקום הטיפול והרופא המטפל בקפדנות לפני שמחליטים על טיפול. ובמידה ונוצר זיהום הטיפול הוא טיפול קונבנציונלי המקובל בטיפולים במחלות זיהומיות. למה בכלל טיפול מזותרפיה באופן כללי, מזותרפיה נותנת מענה טוב ביותר למגוון רחב של בעיות העור. בפרט,  מזותרפיה ביחד עם טיפולי ביורוויטליזציה וטיפול בחוטי מזו הם הארדקור הטיפולי בתת תחום של הרפואה האסתטית אשר אחראי על שיקום ושימור של העור בריא ומשמעותו – מניעה של נפילת העור בעתיד ע"י השפעת הגרוויטציה. כך ניתן גם להמנע מהצורך בניתוח להרמת פנים או מתיחת עור של הצוואר ועוד. האם מומלץ שילוב של מזותרפיה עם טיפולים אסתטיים אחרים ? שילוב של טיפולים נבחן באופן קונקרטי לכל בעיה ספציפית. באופן כללי, לא שמומלץ, אלא אף רצויה שילובה של מזותרפיה עם טיפולים ביורוויטליזציה, חוטי מזו-, מילויים עם חומצה היאלורונית וטיפולי הרמה ומתיחת העור ע"י חוטים משוננים עם זיזים או מיקרו קוגים.

צרו קשר לפרטים נוספים

  טיפולי הצערת העור

  טיפולי חוטים

  האומנות שברפואה האסתטית

  קליניקה ראשית – תל אביב, רמת החייל: רח' הברזל 11, קומה 3

  Start typing and press Enter to search