החלקת עור הצוואר

רפיון צוואר, התרופפות הצוואר

אומרים: "הפנים שלנו מתחילות מהצוואר"   ובהחלט –צוואר יפה וברבורי משווה (משדר) לנושא אותו מראה יוקרתי, אצילי ואריסטוקרטי.

צוואר רפוי הינו ה"מלשין" העיקרי על הגיל שלנו והסיבה לכך נמצאת במבנה המיוחד של העור בצוואר
. לעור הצוואר שכבת שומן תת עורית דלילה ביותר, אשר באופן כללי מאוד דקה ובכל שטחה קשורה ישירות לשריר התת עורי – פלאטיזמה, מבנה השריר ויחס עור-שריר שכזה הינו יחיד מסוגו. כבר בגיל צעיר, 35-40, עקב שכבת השומן התת עורי הדליל והקשר הישיר של העור לשריר בכל שטחו של הצוואר, מתבטאים שינויי ההתבגרות האופייניים לצווארקמטים מעגליים בצוואר וקפלי עור בולטים בצורת
מיתרים לאורך הצוואר
.
מאוחר יותר מופיעים גם קמטוטים קטנים בכל הצוואר כתוצאה של המנגנונים הכלליים של התבגרות העוראיבוד קולגן, אלסטין, חומצה היאלורונית ומים, רקמת שומן ושריר. לאור התגברות המתיחה של השריר התת עורי – פלאטיזמה, נוצר גם עיוות של קו הלסת עם מוקדי נפילה וזה סמן מציק נוסף ושכיחות התלונות בגינו הינה אחת הגבוהות במרפאות האסתטיות.

טיפולים משולבים קפדניים כבר משלבים התחלתיים של סמני ההתבגרות בעור הצוואר מבטיחים הפחתה משמעותית של השפעתם של הגורמים השליליים ושימור מראה צוואר יפה, צעיר ואטרקטיבי לאורך השנים. פיתוחים חדשנים ככלל והישגים ננו-טכנולוגים מהפכניים בפרט בתחום הכירורגיה הפלסטית כבר מזה כי עשור מרחיקים את סכין הניתוח כעדיפות ראשונית לפתרון הבעיות. כחלופה, נולד ומתפתח בשאפתנות תחום הרפואה האסתטית והיום הוא אחראי על מתן מענה מושלם למעלה מ83.5% מהבעיות. כך גם, לבעיות עור הצוואר. קיימות שיטות טיפולית לא פולשניות או זעיר פולשניות עם תוצאות מדהימות. שיטות טיפוליות לעור הצוואר:

 1. ביורוויטליזציה (החייאת העור) לאור הצוואר
 2. מזותרפיה לצוואר
 3. הזרקת בוטוליניום טוקסין לצוואר – בוטוקס לצוואר / דיספורט לצוואר
 4. החדרת מזו חוטים לצוואר
 5. הרמה ומתיחת צוואר באמצעות חוטים – חוטי אפטוס, חוטי סילואט

הזרקת חומצה היאלורונית וחומצות אמינו נוספות, כמו כן, ויטמינים וחומרים חיוניים בשיטת הביורוויטליזציה (החייאת העור) ומזותרפיה, הם הטיפולים המומלצים לכל אחד ואחד כבר מגיל צעיר, 30-35, לשימור העור צעיר, רענן, זוהר ומבריק. ביקורת קפדנית במרפאות האסתטיקה ותוכנית הטיפולים מסודרת שומרת על מרקם עור בריא אשר כתוצאה מכך משדר יופי וחיוניות. בגיל יותר מאוחר, סביב 40, מומלץ שילוב של החדרת המזו-חוטים באופן מסויים. בקליניקה של ד"ר משה שמש הטיפול מבוצע בהחדרה של 4 ממדים (D4) שזה השיטה המתקדמת ביותר כיום בעולם. החדרת המזו-חוטים לעור הצוואר משמעותה לשמור על עור בריא באמצעות סטימולציה להיווצרות הקולגן, אלסטין ועוד. צורת הרשת משמשת לעור כשלד בדיוק כמו שלד בבניין. אינטואיטיבית, ככל שהשלד חזק יותר כך המבנה עמיד יותר ובדיוק כך גם מונע נפילה של העור הצוואר. במצבים קשים יותר שכבר מופיעים "קמטי מיתרים בצוואר", לארסנל הטיפולי מוסיפים הזרקת בוטוליניום טוקסיןבוטוקס / דיספורט. הזרקת בוטוקס / דיספורט צוואר היא שיטה נפלאה להצערת העור בצוואר עם תוצאות מושלמות. הזרקת הבוטוקס / דיספורט מעלים קמטים בצוואר עם אפקט קסום של מתיחת צוואר ושיפור משמעותי של חדות קו הלסת. חוטים משוננים, חוטים עם זיזים או קוגים), כמו חוטי אפטוס (APTOS® threads. Uni-directional barbed threads)  או חוטי סילואט (Barbed Cog 3d Silhouette Thread), משמשים במקרים קשים של נפילה של עור הצוואר עם תוצאות מרחיקות לכת של הרמה ומתיחת צוואר. פני השטח המשונן של חוטי האפטוס (APTOS® threads. Uni-directional barbed threads) וחוטי סילואט (Barbed Cog 3d Silhouette Thread),  הינו הגורם לאחיזה של הרקמה התת עורית אשר מאפשר את אפקט ההרמה והמתיחה של העור בצוואר תוך כדי משיכתו של החוט. זה בעצם הפלא שהפך את חוטי אפטוס וחוטי סילואט לתחליף מועדף לניתוחים של הרמה ומתיחת עור הצוואר. כמובן, במקרה של הצטברות שומן תת עורי תחת הסנטרסנטר כפול, יהיה צורך בהמסת השומן כשלב מקדים למתיחה והרמת צוואר.

              הרמה, מתיחה והצערת העור הפנים וצוואר באמצעות חוטי אפטוס – דר' משה שמש העלמת סנטר כפול באמצעות חוטים – דר' משה שמש

                               הסרת סנטר כפול באמצעות חוטי אפטוס – דר' משה שמש

                              הדגשה ועיצוב קו הלסת באמצעות חוטים – דר' משה שמש

צרי קשר לפרטים נוספים

  טיפולי הבוטוקס

  האומנות שברפואה האסתטית

  קליניקה ראשית – תל אביב, רמת החייל: רח' הברזל 11 טלפון: 054-5724883

  Start typing and press Enter to search